Prezydent Trump Told powiedział sekretarzowi Mnuchinowi, żeby poszedł po Bitcoina w 2018 roku,


Prezydent Donald Trump wezwał sekretarza skarbu Stevena Mnuchina do „pójścia za Bitcoinem“ już w połowie 2018 roku w obliczu trwającej wojny handlowej z Chinami, według niepublikowanej książki napisanej przez jego byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

Trump Against Bitcoin


Prezydent Trump nie popierał żadnej kryptokuranty, jak sam zaznaczył w lipcu 2019 roku:
„Nie jestem fanem Bitcoinu i innych krypto walut, które nie są pieniędzmi, a których wartość jest bardzo zmienna i oparta na cienkim powietrzu“. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać niezgodne z prawem zachowania, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania…“
Jednak, podczas gdy on tweetował, że w zeszłym roku, niedawno pojawiły się informacje, że miał Bitcoin w swoich widokach już w maju 2018 roku. Dane te pochodzą z książki, która budzi kontrowersje jeszcze przed jej wydaniem, zatytułowanej The Room Where It Happened by the former national security advisor John Bolton.

Egzaminator z Waszyngtonu mówi, że ma egzemplarz książki, w której prezydent Trump powiedział Mnuchinowi, aby powstrzymał się od handlu i sprzedaży Bitcoin Up. Podczas gdy obie strony rozmawiały o sankcjach handlowych i taryfach celnych wobec Chin, głównodowodzący rzekomo powiedział: „nie bądź negocjatorem handlowym“ i wezwał Mnuchina do „pójścia za Bitcoinem [za oszustwo]“, zauważa raport.
„Jeśli nie chcesz mnie w handlu, w porządku, twoja ekipa ekonomiczna wykona, co tylko zechcesz“ – odpowiedział Sekretarz Skarbu.


Śmiałe oskarżenia Bolton’a przeciwko trąbcemu


Według innych raportów były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa stawia poważne zarzuty. Na przykład, prezydent USA był skłonny wstrzymać śledztwo karne, aby „dać osobiste korzyści dyktatorom, których lubił“.
Ty też możesz lubić:

Global Markets Tumble Following Fresh Tariff Threat from President Trump: Bitcoin jest stabilny
Bitcoin Surges $700 jako Trump’s Latest China Slam Puts Global Stock Markets in the Red
Bitcoin i obecny kryzys na rynkach światowych: Naprawdę? Bezpieczna przystań?

Bolton twierdzi również, że Trump błagał prezydenta Chin Xi Jinping, aby pomógł mu w ponownym wyborze, kupując więcej amerykańskich produktów rolnych. Podczas gdy Prezydent Jinping wyjaśnił, dlaczego budował obozy koncentracyjne w Chinach, w książce czytamy, że Trump „powiedział, że Xi powinien kontynuować budowę obozów, co według niego było dokładnie tym, co należy zrobić“.
Bolton posunął się jeszcze dalej, twierdząc, że istnieje poważny wzorzec korupcji, w którym Trump próbował wykorzystać władzę USA nad innymi narodami dla swoich osobistych korzyści. Bolton stwierdził, że ten „wzór wyglądał jak utrudnianie sprawiedliwości jako sposobu na życie, którego nie mogliśmy zaakceptować“.
Prezydent Donald Trump (z lewej) i John Bolton (z prawej). Źródło: Osoba mająca dostęp do informacji poufnych w biznesie
Trump Fires Back

Prezydent Trump jest jednym z najbardziej wokalnych liderów USA i nie pozostaje bezczynny, zwłaszcza na Twitterze. Jako taki, szybko zareagował na oskarżenia „wacko“ Boltona:

The Washington Post poinformował, że Departament Sprawiedliwości złożył we wtorek pozew, prosząc sędziego federalnego o nakazanie Boltonowi zaprzestania publikacji książki. DOJ argumentował, że Bolton wykorzystał wiele sklasyfikowanych materiałów.
Dieser Beitrag wurde unter Börse veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.